تبلیغات
.
 

 

 

.


طرح درس ,کتاب ششم ،روش تدریس

 


خوش‌خطّی از جمله صفاتی است که برخی‌ها، آن را ارثی می‌دانند. امّا ذاتی بودن خطّ ‌خوش، به این معنی نیست که این صفت، قابل یادگیری نمی‌باشد. پرورش قابلیّت خو‌ش‌نویسی در بچّه‌ها، در بزرگ‌سالی می‌تواند امتیاز چشمگیری برای آنان به‌همراه داشته باشد. هر چه باشد، خوش‌خطّی از جمله صفت‌هایی است که همواره مورد توجّه بسیاری قرار می‌گیرد.

دسته ای غورباقه در مسیری حرکت می کردند.

ناگهان دو غورباقه در چاله ای افتادند که بیرون پریدن از آن غیر ممکن به نظر می رسید. همسفران آن دو به آنها گفتند که شما نمی توانید از این چاله بیرون بپرید و نهایتا می میرید. آن دو غورباقه بی توجه به حرف همسفرانشان به تلاش برای بیرون جهیدن ادامه دادند. بعد از مدتی یکی از غورباقه ها ناامید شد و منتظر مرگ ماند اما غورباقه دوم همچنان به تلاش خود ادامه می داد تا اینکه موفق به بیرون پریدن از چاله شد. وقتی همسفران از انگیزه اش برای این همه تلاش پرسیدند فهمیدند که او ناشنوا بوده و تمام این مدت فکر می کرده که آنها دارند او را تشویقمی کنند.

 

چند راه برای تقویت املای كلاس اولی ها

ü یك بارمتن رابرای دانش آموز بخوانید. یك بارهم خود او بخواند. سپس برای او ازهمان متن املابگویید.

ü كلماتی راكه درنوشتن آن هامشكل دارد برایش صداكشی كنید یاخودش صداكشی كند، بعد بنویسد.

ü می توانیدكلمات جدید هر درس را روی كارت های مقوائی یا كاغذی به ابعاد 7*10 سانتی متر برایش بنویسید ،سپس ابتدا كارت رابه اونشان دهید تا بخواند بعدكارت را برگردانید و از او بخواهید تا بنویسد.

ü باتركیب حروف صامت ومصوت ،كلمه سازی كرده وسپس با همان كلمه جمله بنویسد.( مصوت ها شامل : آ ا-اَ َ - او و - اُ ُ - اِ ِ - ای ) وصامت ها بقیه ی حروف الفبا هستند.

ü مثال برای تمرین بالا: بَ : بَرادَ ر : اَمین با ساسان بَرادَر اَست.

ü روی كارت شكل كلماتی راكه درنوشتن آنها مشكل دارد رابكشید و دانش آموز را راهنمایی كنید تا پشت كارت نام شكل را بنویسد. درصورتی كه نتوانست ازروش های بالا كمك بگیرید.

ü همكاران واولیاء گرامی دقت داشته باشید كه همیشه نوشتن خوب نتیجه ی خواندن خوب است ،پس برای نوشتن املا دانش آموزباید حتماً متن راخوانده باشد .


  نویسنده : الهی بخش سپاهی ׀ تاریخ : جمعه 4 مرداد 1392׀ نظرات


 
CopyRight 2009 , margook.Mihanblog.Com , All Rights Reserved
Powered By Mihanblog | Template By : Kashkul.Com - P30Temp.Co.Cc